Стартувала весняно-літня заборона на лов риби

Дата: 10.04.2020 13:21

З 1 квітня 2020 року у Львівській області розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми. Так, у річках Західний Буг, Сян та Стир вона триватиме з 1 квітня до 10 травня, у басейні річки Дністер та у водосховищах з 1 квітня до 10 червня,  в новостворених водних об’єктах, а також придаткових системах річок та інших водних об’єктах – з 1 квітня до 30 червня.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Рибалити можна на спеціально визначених ділянках (ділянки визначені наказом Львівського рибоохоронного патруля та затверджені розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації № 215/0/5-20 від 26.03.2020р.). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Крім цього, заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

Під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів згідно Кодексу України ппро адміністративні правопорушення становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 249 Кримінального кодексу України, санкції якої передбачають штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.