«Шевченко устами дітей» у Поршнянському НВК

Дата: 20.03.2018 09:28

15 березня у Поршнянському НВК І-ІІ ст.  учитель початкових класів Солодка Н.І. провела урок  із літературного читання  у 3 класі на тему: «Шевченко устами дітей». Школярики  вивчили  уривки із  «Кобзаря »та намалювали до них ілюстрації . Діти, вдягнуті у вишиванки, декламували вірші «Садок вишневий коло хати», «Не називаю її раєм..», «І золотої, і   дорогої», «Вітер з гаєм розмовляє», «Сон», «Кавказ» та інші.  Учні мали можливість почути багато цікавого про Т.Г. Шевченка з уст учителя. Надія Іванівна розповіла про сирітське дитинство поета, його навчання у дяка, стосунки зі сестричкою Катрею,  викуп з кріпацтва, навчання у Петербурзькій Академії Мистецтв, першу збірку поезій «Кобзар», смерть  і  перепоховання  на  Чернечій горі  у  Каневі,  потім зачитала  напам'ять «На Великдень на соломі..». Щоб учні краще ознайомились  із творами Т. Шевченка, учитель роздала дітям кросворди, у яких пропущені слова із творів геніального поета. Для того ,щоб правильно вставити відповідні слова, потрібно прочитати  твори із « Кобзаря».

Урок завершили відомими дитячими пісеньками  «Садок вишневий коло хати» та «Зацвіла в долині».