4 березня в НД с. Солонка відбулася вистава "Стріла з Божого лука"

Дата: 05.03.2018 12:18

4 березня в НД с. Солонка відбулася вистава "Стріла з Божого лука" за мотивами однойменної п'єси Б. Стельмаха, заснованої на реальних подіях, у постановці театрального колективу НД с. Шоломия. Наближалася зима 1953—1954 рр. Підпільники переходили на таємні зимові бази. Мешканець села Басівки влаштував Руту і її охоронця на зимівлю в домі Ірини Забузької, відтоді Ірина стала зв'язковою Люби. 28 січня 1954 року, на третій тиждень перебування Люби в Ірини Забузької, її сусід-зрадник винюхав і доніс окупантам про місце знаходження підпільників. Кагебісти прийшли на Львівську кондитерську фабрику, де працювала Ірина, забрали її і примусили вести до своєї хати. Прийшовши на місце, Ірина відімкнула двері і увійшла, миттю засунувши двері на засув. Чекістів у хату не пустила і попередила Руту та охоронця про оточення. Друзі вирішили не здаватися живими. З будунку донісся спів «Ще не вмерла України…» і постріли, що обірвали їхнє життя. І в ці хвилини увесь зал стоячи разом з акторами співав гімн України!