В Солонці відбувся концерт релігійної пісні

Дата: 08.10.2018 16:42

«Духовна пісня – то мов синє море,

У якому тоне  і печаль, і горе…

Духовна пісня душу зігріває,

Духовна пісня всіх людей єднає…»

Духовна пісня – це певний спосіб донесення доброї новини до людей. Незважаючи на свою сакральність, духовна пісня не обмежується звучанням лише у стінах храму. В цьому і її багатство – вона може звучати у різних проявах, з використанням різних музичних інструментів у сучасний спосіб.

7 жовтня, відбувся екуменічний концерт духовної пісні за участі церковних хорів парафій УГКЦ, УПЦ КП та УАПЦ Солонківської об’єднаної територіальної громади з нагоди 1030 річчя Хрещення Київської Русі-України.

Участь у якому взяли священники, солончани та гості села, представники влади, депутати.

Усього у концерті брало участь 8 хорових колективів:

- УАПЦ  Різдва Пресвятої Богородиці , села Солонка;

- УПЦ КП Святого архістратига Михаїла, села Солонка;

- УГКЦ Преподобної Параскеви, села Зубра;

- УАПЦ Святого Рівноапостольського князя Володимира, села Зубра;

- УГКЦ Введення в храм Пресвятої Богородиці, села Малечковичі;

- УГКЦ Преображення Господнього, села Хоросно;

- УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці, села Поршна;

- УГКЦ Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, села Липники.

Головна мета святкового концерту – популяризація духовної музики та єднання народу, збагачення своєї душі християнськими чеснотами і очищення її від усього поганого та скверного.

Із часу прийняття християнства всі заходи український народ розпочинав і розпочинає з молитви «Отче наш», якою розпочали фестивальну програму хоровий колектив церкви Різдва Пресвятої Богородиці, села Солонка. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Майдану та Героїв загиблих за єдність України.

За словами ведучого концертної програми, Богдана Романова, «Ми всі зібрались тут, і перебуваємо на спільній молитві. Як казав наш Господь: Де двоє або троє зібрані в моє ім’я там я є серед них».

Сьогодні тільки любов могла зібрати в цьому залі таку плеяду хористів, які співали душею   і не залишили байдужим жодного серця, тут панувала тепла атмосфера та мир в душах глядачів.

На сцені хори духовної пісні змінювали один одного, наповнюючи душі присутніх гарним настроєм.

Концерт залишив надзвичайно позитивні враження і від учасників, і від того художнього та музичного слова, яке вони несли слухачам.

Співоче торжество тривало до вечора, але навіть після його закінчення люди не хотіли розходитися.

Завершився фестиваль спільним виконанням духовного гімну “Боже великий, єдиний” та бурхливими оплесками усім виконавцям духовної пісні.

Зі словами вдячності за участь у фестивалі звернувся сільський голова Солонківської ОТГ Віталій Ткачук, подякував учасникам, керівникам хорових колективів, гостям за «велич духовної пісні» та нагородив усі колективи Подяками. Сьогодні, спільна молитва підноситься високо та буде вислухана Богом, а «справжнє свято  душі» видалося на славу Божу.

Сподіваємося, що слова духовної пісні об’єднали мешканців Солонківської громади й заставили битися їхні серця в унісон разом з виконавцями. Маємо надію зібрати ще більше церковних хорів на другому фестивалі духовної пісні, який відбудеться вже наступного року у селі Зубра нашої громади.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)