В Підсадках відкрили оновлений народний дім та кімнату-музей Зеновія Бабія

Дата: 03.12.2018 14:05

Фото без опису         У неділю, 2 грудня, відбулося відкриття Народного дому села Підсадки після проведення реконструкції та відкриття облаштованої кімнати-музею Зеновія Бабія, людини яка увійшла в світову музичну культуру, передусім, як талановитий музикант, вокаліст-виконавець, актор й музично-громадський діяч.

Урочиста подія зібрала жителів села та гостей. У урочистому відкритті брали участь народний депутат України Богдан Дубневич, депутати Львівської обласної ради Іван Лабай та Мирослава Лісна, голова Пустомитівської районної ради Галина Гичка, голова Пустомитівської районної державної адміністрації Ігор Хрунь, голова сільської ради Солонківської ОТГ Віталій Ткачук, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Солонківської ОТГ Віталія Середа, заслужений працівник культури України Тадей Едер.

Проект «Капітальний ремонт частини приміщень Народного дому для облаштування музею Зеновія Бабія в с. Підсадки Пустомитівського району Львівської області» реалізовано за сприяння Львівської обласної  ради в рамках Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку спільно з Пустомитівською районною радою, відділом культури Пустомитівської РДА, ТзОВ «Бізнес-Вектор ДК» та громадою села.

Свято розпочалось з виконання державного гімну України та розрізання символічної стрічки при вході до оновленого Народного дому. Чин освячення провів настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці (УГКЦ) села Поршна о.Олексій.

Після освячення будівлі усі гості мали можливість привітати усіх з цією важливою у житті громади подією, прозвучало багато теплих слів та побажань.

Опісля, усі гості мали змогу насолодитися виступами молодих талантів, народних колективів та амоторів народних домів Солонківської ОТГ. Усі учасники заходу подарували глядачам чудовий настрій та незабутні враження.

В кінці заходу староста Поршнянського старостинського округу Богдан Баркит та керівник Народного дому Надія Добуш подякували усім, хто долучився до реконструкції закладу, усім гостям та місцевим жителям, які завітали на свято.

Також, усі гості відвідали кімнату-музей Зеновія Бабія. У музеї представлені унікальні експонати, які присвячені творчості та життю відомого уродженця села Підсадки. Зеновій Бабій був яскравим представником національної музичної культури, який все своє життя присвятив служінню мистецтва та рідної культури, він пропагував своїм талантом шедеври української і світової вокальної музики.

Тепер відновлений Народний дім стане центром культурно-громадського життя села, який буде збирати дітей, молодь, старше покоління,  де завжди буде лунати українська пісня, де буде розвиватись українська культура.