Вони витримали, не витримав бетон: 16 січня День пам’яті «кіборгів»

Дата: 16.01.2019 11:52

16 січня Україна вшановує пам'ять кіборгів, які загинули внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту 19 та 20 січня 2015 року.

Тоді Україна втратила п’ятдесят одного захисника-«кіборга», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові.

День пам’яті захисників Донецького аеропорту започаткували родини загиблих героїв, насамперед Ірина Зубкова, сестрою Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова, ім’я якого президент України Петро Порошенко 30.12.2015р. присвоїв 90-му окремому аеромобільному батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

Згалом же героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.

Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем.

Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Побував в аеропорті й герой з Острога – Віталій Черних.

Наприкінці січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-«кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.

Пам'ятаймо про них! Нехай свічка пам’яті про українських героїв сьогодні горить у вікні, а щодень – у наших душах.