Учні Хороснянського НВК відвідали музей "Тюрма на Лонцького"

Дата: 01.02.2019 14:28

30 січня учні Хороснянської філії І-ІІ ступенів відвідали Національний музей— меморіал жертв окупаційних режимів  “Тюрма на Лонцького”.

Місто Лева мало в’язницю, де встигли провести свої тортури та репресії силові структури двох страшніших окупаційних режимів минулого сторіччя: Гестапо та НКВС.

Від екскурсовода школярі дізналися про життя та побут в’язнів, про їх нелюдські умови утримання, про тортури, а також, що у період з 22 по 28 липня 1941 року у тюрмі на Лонцького було вбито 1680 людей.

Вражає колекція  ікон, вишитих ув’язненими українками. Також є представлений один із унікальних експонатів – вишиванка Михайла Лапичака із Нижанкович на Старосамбірщині, що була вивезена до США і лише минулого року передана в Україну.

В музеї вражаюча атмосфера, там кожен сантиметр дихає історією, там місце, де приходить розуміння про ті часи...