"Стежками пам'яті" вечір-реквієм в селі Підсадки

Дата: 25.11.2019 15:46

Горить свіча і пам’яті сльоза,

Додолу з неї каплями стікаєє.

Земля ридає—плачуть небеса,

Героїв Україна поминає!

З нагоди чергової річниці Дня Гідності й Свободи у скорботі з усією Україною в Народному домі  села Підсадки відбувся вечір «Стежками пам’яті».  Ведучі  Надія Добуш і Соломія Василишин розпочали із спогадів про трагічні події на майдані. Директор  НД відмітила, що Революція Гідності була  дуже важким іспитом  для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Учасники художньої самодіяльності Народного Дому виконували патріотичні журливі пісні, діти читали вірші. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

Ведучі закликали пам’ятати героїв, які загинули у боротьбі  за наше вільне майбутнє. Не забувати українських мучеників 10-ти мільйонних убієнних.  86 років відділяє нас від Голодомору в Україні, який зумисне був організований Кремлем. З цієї нагоди було запалено свічку пам’яті. З великим зацікавленням присутні оглянули пересувну виставку «Надія наша в Бозі», присвячена 150ти річчю митрополита  Андрея  Шептицького.  1 листопада минуло 75 років, як відійшов у вічність. Пів сторіччя двох світових воєн, що буревієм пронеслись над нашою Батьківщиною владика Андрей присвятив українській церкві, був батьком нашого народу, рішуче обороняв його перед окупантами.  Зокрема різко  виступав проти штучного голоду 1932-1933років. У пастирському посланні «Україна в передсмертних судорогах» сміливо пише, що «на вид таких злочинів німіє людська природа, кров стинається у жилах». Передчуваючи кінець митрополит Андрей прийняв єлеопомазання від святого брата архімадрита  Климентія, 150-ти річчя якого відзначалось цього річ.  Ці величні постатті є для нас дорогоуказом та знаменом, вони дуже необхідні нашому народу для об’єднання навколо своїх героїв.

Закінчився вечір пам’яті виконанням молитви за Україну.