В НД с.Солонка відбувся майстер-клас з виготовлення різдвяного павука

Дата: 03.01.2020 17:16

Сьогодні в приміщенні бібліотеки села Солонка відбувся майстер-клас з виготовлення різдвяного «павука» - традиційної прикраси оселі в Україні на різдвяні та новорічні свята.
Ці вироби здавна вважаються оберегами та символами Всесвіту. Але не всі знають, що до того, як лісова красуня ялинка здобула головну роль на новорічному святі, наші пращури прикрашали свої оселі підвісними солом’яними павуками. Їх вішали в центрі кімнати, щоб відігнати негативну енергетику. Потім спалювали щоб знищити все погане. А ще за народними уявленнями, вони уособлювали працьовитість. Тому кожен хто завітав на майстер-клас не ледачкував. Усі завзято виготовляли різдвяні обереги, аби прикрасити свою оселю цим родинним оберегом.
З усіма тонкощами створення атрибуту Різдва ознайомили майстрині, Христина та Анна, а також навчили колядувати автентичних колядок.