1 червня - старт автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху

Дата: 01.06.2020 09:18

Старт системи автоматичної фотовідеофіксації порушень ПДР: з 1 червня порушники отримуватимуть адмінпостанови

Наразі 50 відеокамер встановлені в місті Києві та на автомагістралях Київської області у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі їх поступово встановлюватимуть по всій Україні.

За часів Незалежності, з 1991 року, на автошляхах України загинуло — 175 216 осіб.
40% ДТП стається через перевищення швидкісного режиму.

Автоматичний контроль швидкості буде одним з важливих чинників того, щоб на дорогах країни менше людей гинуло й травмувалося в ДТП.

Особливості притягнення до відповідальності за фактом автофіксації порушень ПДР????????

Що є фактом порушення?

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год.

Який розмір штрафу?

255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год але не більше50 км/год; 510 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год.

Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Як дізнатися про факт фіксації порушення?

-адмінпостанови надсилатимуть на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС;
-на офіційних веб-сайтах МВС та Головного сервісного центру МВС у "Електронному кабінеті водія";
-від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
-від представників Державна прикордонна служба України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Як виноситься постанова про притягнення до відповідальності?

Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення.

Коли постанова набирає законної сили?

-з дня отримання;
-з дня відмови про отримання;
-з дня повернення поштового відправлення, якщо Ви не отримали надіслану постанову;
-якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Які терміни оскарження постанови?

10 днів з дати набрання постановою законної сили.

У які терміни необхідно сплатити штраф?

Протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)