Рада збільшила штрафи за водіння напідпитку і перевищення швидкості

Дата: 16.02.2021 17:02

Депутати Верховної Ради 325 голосами прийняли законопроєкт №2695 про посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

"Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, а також до законів України "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію", – йдеться в повідомленні.

Згідно з прийнятим документом, істотно зростуть штрафи за водіння в нетверезому вигляді: 17 000 грн і позбавлення прав на рік за перше порушення, 34 000 грн – за повторне порушення протягом року і позбавлення прав на три роки, 51 000 грн – за третє за рік порушення, позбавлення прав на 10 років і конфіскація автомобіля. Також передбачений штраф в 40 800 грн за відмову проходити огляд на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Також підвищуються штрафи за перевищення швидкості: на 20-50 км/год вище дозволеної швидкості – 340 грн, на понад 50 км/год – 1700 грн. При створенні аварійної ситуації при перевищенні швидкості – 3 400 грн.

Підвищуються розміри штрафів за ненадання переваги автомобілям "швидкої допомоги" і аварійно-рятувальних служб – 680 грн.

За водіння без прав – 425 грн, а якщо у водія взагалі немає прав – 3400 грн. За водіння в період, коли водія позбавили прав, – 20 400 грн і заборона на керування автомобілем до 5 років.

За втечу з місця аварії – 3400 грн і позбавлення прав на 6 місяців. За пошкодження інших транспортних засобів при аварії – 1190 грн.

Також законом вводяться штрафи для пішоходів і велосипедистів: 255 грн за перехід дороги в невстановленому місці.