Обережно! Бурульки!

Дата: 17.02.2021 12:49

Фото без описуВнаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель масово утворюються крижані бурульки. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до травмування людини але й до загибелі. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари знаходяться упритул до будинків.

Особливо уважним потрібно бути під час прогулянок у парку з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, проходячи  біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням потепління, необхідно:

• пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності — самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
  • по можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;
  • проходячи повз будинки або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння снігу та льодових наростів;
  • якщо ви йдете по тротуару і чуєте нагорі підозрілий шум – не можна зупинятися, піднімати голову і розглядати. Бігти від будівлі теж не можна. Навпаки, потрібно якомога швидше притиснутися до стіни, щоб укриттям послужив козирок даху;
  • батькам та педагогам необхідно роз’яснити дітям небезпеку ігор під час відлиги під карнизами дахів будинків, виключити їх перебування в позаурочний час в цих місцях;
  • під час прогулянок на свіжому повітрі з маленькими дітьми, не залишати їх без нагляду і не перебувати з ними в місцях можливого падіння з дахів брил, снігу.
  • власникам приватних житлових будинків та представникам об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків необхідно щоденно оглядати оселі на предмет виялення та збивання утворених крижаних бурульок.

Пам’ятайте, що дотримання цих основних порад та заходів безпеки дозволить уникнути трагічних наслідків.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)