Відбулись громадські слухання за матеріалами Звіту щодо екологічної політики Стратегії Солонківської громади

Дата: 01.03.2021 08:56

Фото без описуУ Солонківській ТГ відбулися Громадські слухання за матеріалами Звіту щодо моніторингу екологічної політики Солонківської громади. Звіт був підготовлений експертами громадської організації «Європейський діалог» у рамках проєкту «Екологічна політика Солонківської громади», що реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Аналіз екологічної політики Солонківської сільської територіальної громади засвідчив, що питанням охорони довкілля, у тому числі покращенню здоров’я населення, приділяється достатня увага – значна кількість відповідних заходів у 2019-2020 роках виконана.

Наявна значна кількість місцевих цільових програм розвитку, направлених на вирішення екологічних проблем, зокрема Програма охорони земель, Програма охорони навколишнього природного середовища, Програма по організації благоустрою, забезпечених відповідними фінансовими ресурсами.

Активно використовуються можливості зовнішніх джерел фінансових поступлень із залученням коштів місцевого бюджету щодо охорони довкілля, зокрема через обласні конкурсні програми.

Значна кількість екологічних проєктів орієнтована на капітальний ремонт та розчищення русел річок та потічків у населених пунктах громади для покращення екологічного стану та захисту від підтоплення сільськогосподарських земель та присадибних ділянок.

Значним поштовхом активізації екологічної політики Солонківської громади послужило прийняття у 2019 році Стратегії Солонківської об’єднаної громади на 2019-2027 роки, серед 3-х стратегічних напрямів якої в окремому праві виступила  стратегічна ціль С - Комфортне екологічне середовище (з відповідними операційними цілями - Впровадження системи управління ТПВ, Розвиток системи каналізації та очистки стічних вод, Розвиток системи благоустрою громади.

Важливо відзначити, що заходи місцевих цільових програм розвитку, грантових проєктів та проєктів Плану заходів із впровадження Стратегії тісно взаємозв’язані між собою, що дозволяє отримати ефект синергії.

Заслуговує на увагу концентрація ресурсів громади на вирішенні проблем каналізування населених пунктів громади та будівництві очисних споруд. Так, триває виготовлення проектно-кошторисної документації каналізаційних мереж та очисних споруд у селі Солонка. Однак, значна вартість вище вказаних проектів не дозволяє громаді самостійно профінансувати будівництво.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)