Безпечне користування газом у побуті

Дата: 11.11.2021 10:52

Фото без опису Майже в кожній квартирі, будинку є газові прилади. Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і  суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.

Газ є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів та пам’ятайте – у загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух!

Основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового обладнання:

- ?дотримуйтесь правильної послідовності дій при включенні газових приладів - перевірте тягу;   -  спочатку необхідно запалити сірник, а вже потім відкривати подачу газу;

- під час роботи газових приладів має бути постійний приплив свіжого повітря, що забезпечить повне згорання газу;

- не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш;

- необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, щоби протяг не загасив полум’я;

- категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками;

- якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення;

-  не можна розміщувати біля газової плити речовини, що легко займаються: папір, тканини тощо;  - не змінюйте конструкцію димових та вентиляційних каналів, не користуйтесь газовими приладами після закінчення терміну дії акту про перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів, не заклеюйте вентиляційні решітки;  - заміну газових приладів (підключення до діючих газопроводів), запірної арматури виконують працівники спеціалізованих організацій, що мають дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Порядок дій при виявленні запаху газу:

В жодному разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню;

не вмикайте і не вимикайте світло та будь-які електроприлади; не користуйтеся електродзвінками квартир;

не використовуйте телефони з дисковими номеронабирачами;

негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани на плиті;

відчиніть вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;

викличте аварійну службу газу за телефоном 104 і залиште приміщення або негайно повідомляйте за номером вашої філії газового господарства диспетчеру аварійно-диспетчерської служби про витік газу, відповідайте на всі його запитання, послухайте інструктаж про те, що вам робити в тій чи іншій аварійній ситуації.

Виконуйте всі вимоги та рекомендації диспетчера та чекайте приїзду аварійної бригади.

Не будьте байдужі! Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків, зберегти своє майно, життя та здоров’я!

Завжди дотримуйтесь правил безпечного використання природного газу – у цьому запорука вашої безпеки !