Увага! В Україні спалах поліомієліту

Дата: 08.02.2022 10:19

Фото без описуПоліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання. Вірус поліо інфікує воду та їжу, передається від людини до людини, як правило, через брудні руки до рота, після чого розмножується у кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, яких торкалися інфіковані люди.

Ліків проти поліомієліту не існує. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – щепитися. Оскільки показовою є статистика щодо поліомієліту:

? В 1 з 4 випадків інфікування поліо людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль, слабкість у м’язах.

? У меншої частини (1–5 із 1000 хворих на поліомієліт) будуть розвиватися інші, більш серйозні симптоми, спричинені ураженням спинного мозку: відчуття поколювання в ногах; параліч або слабкість в кінцівках.

? 1 людина з 200 інфікованих вірусом поліомієліту залишається паралізованою на все життя.

? 5–10 % з тих, у кого виник параліч, помирають, коли вірус паралізує дихальні м’язи.

Інші інфіковані можуть не мати симптомів узагалі, але все одно здатні передавати хворобу.

Поліомієліт вражає переважно дітей віком до 6 років, проте він загрожує дітям будь-якого віку, якщо вони не були повністю вакциновані.

Перевірте вакцинальний статус своїх дітей щепіть їх від поліомієліту відповідно до Національного календаря (https://bit.ly/3sTaxCg). Якщо дитина з якихось причин пропустила щеплення, важливо якнайшвидше надолужити їх. Для цього слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра.

Контакти сімейних лікарів нашої громади:

? с. Солонка

Метко Леся Степанівна – головний лікар – 098 544 68 99

Головчук Людмила Григорівна – 097 803 04 64

Головчук Наталія Василівна – 097 21 16 058

? с. Липники

Лановська Олена Дмитрівна – 097 52 92 073

Дубина Ірина Ігорівна – 067 598 05 55

Проців Василь Ярославович – 097 425 49 11

? с. Зубра

Василишин Галина Омелянівна – 096 92 77 398

Кушла Іванна Іванівна – 097 90 750 32

Чопко Юлія Степанівна – 067 695 93 89

Зробіть щеплення — захистіть свою дитину від паралічу, спричиненого поліомієлітом!