Турбота - це також робота
Як прийняти в родину дитину, яка залишилась без батьків?
ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ
Це тимчасовий догляд, виховання й реабілітація дитини в родині патронатного вихователя в період подолання нею та її батьками складних життєвих обставин.
Дитина може перебувати під патронатом протягом 3-6 місяців ( у деяких випадках – більше 6 місяців). Надалі вона має або повернутися в біологічну родину, або бути усиновленою або влаштованою у прийомну сім’ю.
Кандидатом/-кою в патронатні вихователі може бути повнолітня дієздатна особа, яка:
- Не має судимості та має житло (власне або на праві користування /оренди);
- Може створити для дитини належні умови для проживання, навчання та розвитку, здійснення санітарно- гігієнічних процедур.
Кандидатом/-кою в патронатні вихователі не може бути особа, яка:
- Виховує власних дітей віком от 3 років, дитину з інвалідністю підгрупи А, тяжким захворюванням;
- Є опікуном/-кою, піклувальником/-цею, прийомним батьком/матір’ю або батьком-вихователем/матір’ю – вихователькою;
- Має проблеми зі здоров’ям, судимість.
Підтримка, якка надається патронатним вихователям
- Щомісячне грошове забезпечення в розмірі 3 мінімальних зарплат, а помічнику патронатного вихователя – однієї мінімальної зарплати.
- Соціальна допомога на утримання дитини, яка перебуває під патронатом: 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину, а на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму.
- Консультації та психологічна підтримка спеціалістів та спеціалісток.
Щоб стати патронатним вихователем/вихователькою, зверніться до служби у справах дітей за місцем проживання. Детальний перелік документів і вимог до кандидатів у патронатні вихователі запитуйте там або дивіться на порталі dity.gov.ua.
ПРИЙОМНА СІМ’Я
Це сім’я або окрема особа, яка взяла на виховання від однієї до чотирьох прийомних дітей. У прийомній сім’ї дитину доглядають і виховують, як власну, до настання повноліття або завершення навчання.
Хто може стати прийомними батьками?
- Подружжя (особи, які перебувають у шлюбі);
- Окрема повнолітня, працездатна, платоспроможна, здорова людина, яка має житло
Грошова підтримка для прийомних сімей
Держава щомісячно виділяє 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину, а на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму.
Прийомні батьки отримують грошове забезпечення в розмірі одного прожиткового мінімуму на кожну прийомну дитину.
Щоб прийняти на виховання прийомну дитину, зверніться до служби у справах дітей за місцем проживання. Детальний перелік документів і вимог до кандидатів у прийомні батьки запитуйте там або дивіться на порталі dity.gov.ua.
ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ
Ця форма виховання дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у родині батьків – вихователів. У ДБСТ дітей виховують, як своїх власних. Під цією формою виховання діти перебувають до 18-роічного віку або до закінчення навчання.
ДБСТ може взяти на виховання від 5 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Загальна кількість дітей разом із біологічними дітьми не може перевищувати 10 осіб.
Грошова підтримка.
Держава щомісячно виділяє 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину, а на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму.
Прийомні батьки отримують грошові забезпечення в розмірі 1 прожиткового мінімуму на кожну прийомну дитину.
ДБСТ надається обладнаний необхідними меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира.
Щоб створити дитячий будинок сімейного типу, зверніться до служби у справах дітей за місцем свого проживання. Детальний перелік документів і вимог до кандидатів у батьки – вихователі запитуйте там або дивіться на порталі dity.gov.ua.
ОПІКА та ПІКЛУВАННЯ
Це форми виховання, коли опікун/-або піклувальник/-ця- приймає в сім’ю дитину, стає її законним представником/-цею та відповідає за її життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток.
Грошова допомога.
Держава щомісячно виділяє 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину, а на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму.
Яка відмінність між опікою та піклування?
Опікуються дитиною, яка не досягла 14 років. Піклуються про дитину віком від 14 до 18 років.
УСИНОВЛЕННЯ
Це прийняття дитини в сім’ю на правах рідної дитини. Усиновлювачі стають повноправними батьками дитини.
Хто може бути усиновлювачем/-кою?
- Особа, якій виповнився 21 рік, за винятком, коли усиновлювач – родич дитини.
- Подружжя, один чоловік або одна жінка.
Грошова підтримка
При усиновленні держава надає таку саму грошову підтримку, як і при народженні.
Щоб взяти дитину під опіку / піклування або усиновити дитину, зверніться до служби у справах дітей за місцем проживання. Детальний перелік документів і вимог до кандидатів в опікуни, піклувальники та усиновлювачі запитуйте там або дивіться на порталі dity.gov.ua.