Захід, приурочений завершенню Тижня писемності та української мови в Поршнянському НВК
Мабуть недарма в календарі є декілька днів, присвячених вшануванню рідної мови – Міжнародний день рідної мови (21 лютого), День слов'янської писемності і культури (24 травня), Європейский день мов ( 6 грудня) та День української писемності та мови (9 листопада), бо „нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…”, написала Ліна Костенко.
В п'ятницю 16 листопада в Поршнянському НВК святковим концертом відзначили тиждень, присвячений Дню української писемності та мови. Тиждень почався із написанния всеукраїнського диктанту, в якому вправлялися не тільки учні старших класів, вчители та батьки, перші кроки в цікавому дійстві намагалися зробити й учні молодших класів.
Протягом тиждня на уроках учні дізнавалися цікавінки з історії та розвитку мови, малювали малюнки для літературно-мистецької виставки „Шануймо рідне слово!”, брали участь у вікторині на знання української мови. Зворушливим акордом тиждня стало літературно-музичне свято „Мови чарівний голос” , підготовлене вчителем української мови та літератури Марухняк І.С. Звучали сумні й веселі вірши, присвячені український мові, патріотичні й народні пісні, гуморески.
Розповідали учні й про необхідність збереження, шанобливого ставлення до мови. Як приклад, розповили про добрий і мудрий японський звичай: дитина, яка збирається до першого класу, має заспівати на співбеседі з учителем до 12-ти японських народних пісень. Якщо дитина впоралась із завданням – вона школяр.Якщо ні – хай приходить з батьками наступного року. Ось він, дійовий патріотизм !
А українська пісня, що вражає красою і мелодійністю, багатством, глибиною і різноманітністю переживань! Недарма вона посідає одне з перших місць серед народів світу. Візмемо, наприклад, українську народну пісню „Іхав козак за Дунай”. У Франції вона ввійшла до збірки французських народних пісень під назвою „Прощання з нареченою”. Цю пісню залюбки співають німецькою мовою німецькі селяни та військові.
Нікого не залишили байдужими учні 4 класу, які показали виставу по казці „Рукавичка” (вчитель Солодка Н.І.) і учні 5 класу, із сучасною версією казки „Колобок” (класний керівник Марухняк І.С.).
Не залишились осторонь й глядачі : матусі, бабусі, татусі змагалися у найкращому вимовлянні скоромовок . Потішили своєю пісенькою й наймолодші дітки з дошкільної групи . Директор НВК Созанський І.І. щиро подякував учням та вчителям, які підготували цікаве, захоплююче свято і батькам за допомогу у проведенні свята.
На завершення свята всі присутні відвідали ярмарок, на якому смаколиків було на будь-який смак.