Солонківська територіальна громада
Львівський район, Львівська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Реалізація проєкту Interreg NEXT Польща − Україна 2021-2027

Фото без опису

Програма Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 була затверджена Європейською Комісією 30 листопада 2022 року. Її загальною метою є підтримка транскордонних процесів розвитку на прикордонних територіях між Польщею та Україною. Програма спрямована на польські та українські прикордонні регіони та всі неприбуткові установи, що працюють на цій території.

Програма спрямована на прикордонні регіони Польщі та України і охоплює одиниці (субрегіони) NUTS 3 з польського боку та області в Україні:

  • Польща - воєводства Підляське, Мазовецьке (лише Остроленцький і Седлецький субрегіони) Люблінське і Підкарпатське;
  • Україна - області: Волинська, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Івано-Франківська.

Займає площу 177 128 км2, з яких 57% розташовано в Україні та 43% у Польщі.

Програма Interreg NEXT Польща-Україна - це велика можливість для громад.

У 2023 році в рамках пріоритету "Довкілля" було подано 132 заявки. У місті Кросно (Республіка Польща) відбулося засідання Моніторингового Комітету Програми Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027», під час якого вибрали 44 проєкти-переможці за пріоритетом "Довкілля" для фінансування. Серед них – проєкт «Cross-border Roztocze - protection of the natural complex by improving the sewage management in the City of Tomaszow Lubelski and the District of Solonka» (Акронім проекту – «Еко-заповідник»), який включає «Нове будівництво очисних споруд з влаштуванням під’їзної дороги в с. Малечковичі Львівського району Львівської області Коригування».

Проєкт "Cross-border Roztocze - protection of the natural complex by improving the sewage management in the City of Tomaszow Lubelski and the District of Solonka" став одним із переможців завдяки співпраці між трьома партнерами. Солонківська сільська рада (Україна) виступила українським партнером, Gmina Tomaszów Lubelski – керівником проєкту та Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (Польща) – польськими партнерами. Усі партнери підписали угоди про співпрацю.

Проєкт має спільний характер і реалізовуватиметься трьома організаціями, що працюють на території Польщі та України. Його тематичний обсяг зосереджений на виконанні інфраструктурних робіт по обидва боки кордону, спрямованих на розвиток інфраструктури та муніципальних послуг у сфері водопостачання та водовідведення (будівництво очисних споруд на українській стороні та реконструкція/модернізація водопроводу та каналізаційної мережі на польській стороні), і, отже, покращення місцевого та регіонального стану природне середовище (ґрунт, поверхневі та підземні води). Беручи до уваги характеристики згаданого проєкту, слід зазначити, що він добре узгоджується, серед іншого, з наступними викликами та є кращим напрямки втручання, визначені Спільною стратегією Програми Interreg NEXT Польща-Україна для 2021-2027 роки.

Загальна мета проекту – покращити доступність систем колективного водопостачання та каналізації для мешканців Солонки та Томашува Любельського, а отже, зменшити ступінь забруднення ґрунту, підземних та поверхневих вод на територіях, охоплених проектом. Ці пріоритети буде досягнуто в результаті реалізації інфраструктурного завдання, пов’язаного з будівництвом очисних споруд (з української сторони) та оновленням каналізаційних мереж, реконструкцією мережі водопостачання (з польськосї  сторони).

В рамках реалізації проекту заплановано такі українсько-польські заходи :

 1. Будівництво очисних споруд у с. Малечковичі (Солонка / Україна).

2. Реконструкція каналізаційної системи безтраншейним методом у Томашові Любельському на вулицях: Klasztornej, Matejki, Ściegiennego, Zamojskiego, Żwirki i Wigury, Lwowskiej, Kościuszki.

 3. Реконструкція водопровідної мережі в Томашові Любельському в межах вулиць: Brackiej, Ściegiennego, Łukasińskiego, Brygady, Literackiej.

4. Здійснення інформаційно-промоційних заходів та проведення двосторонніх навчальних візитів до партнерів проекту. Запланований термін реалізації проекту: листопад 2024 року - жовтень 2026 року

Сума отриманого фінансування: 2 459 963,03 євро, що становить 90% вартості всього проекту. З яких: витрати на інфраструктуру та роботи Будівництво очисних споруд 1 458 407,94 євро. Витрати на інфраструктуру та роботи Інспектор нагляду 29 168,16

 

 

 

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано